Pravidla

PŘED ZAČÁTKEM BITVY BUDOU VAŠE KOSTÝMY OHODNOCENY POČTEM ŽIVOTŮ, TAK SE SNAŽTE! TAKY PROJDOU VEŠKERÉ ZBRANĚ KONTROLOU-BEZPEČNOST A DÉLKA-NEVYHOVUJÍCÍ ZBRANĚ BUDOU ZABAVENY A VRÁCENY AŽ NA KONCI BITVY NEHLEDĚ NA TO, ŽE TO JE VAŠE JEDINÁ ZBRAŇ!

Povolené zbraně:
Obouruční-do 120 cm(nejdelší naměřitelná délka)-meče, sekery, kladiva,…
Jednoruční-do 90 cm – meče, sekery, kladiva, píky – kombinace se štítem či dýkou (40cm)
Je možná i kombinace dvou tesáků, kdy délka jednoho je do 60 cm
Luky a kuše-rozumného nátahu-budeme testovat na majitelích
Projektily(šípy a šipky)-s pevnou bambulí min 5 cm v průměru!!!
Štíty: kulatý-průměr do cca 60cm, jiný-nejdelší naměřitelná délka 60cm
řemdihy a tyčové zbraně (kopí, halapartny,..) povoleny nejsou! Pokud máte jinou zbraň, která nesplňuje podmínky, ale skvěle se vám hodí ke kostýmu, můžete to zkusit se mnou řešit individuálně…

Kopí plošně povolena nikdy nebyly a nebudou ani teď. Rozhodlo se o tom po dlouhosáhlých diskusích na FB.

Bojový systém:
Každému bude při registraci přidělen počet životů na základě kvality a provedení jeho kostýmu. Za funkční zbroje budou bonusové životy.
1 život se vám odečte po zásahu zbraní (ať už mečem nebo šípem) kamkoli do těla. Když váš počet životů klesne na 0, najdete si anděla své skupiny, který vás oživí rozinkou. Po jejím snězení máte opět plný počet životů-ten, který vám byl přidělen při registraci. Až anděli dojdou rozinky, vrací se s mrtvolami do své věže, kde se 10 min všichni oživují a doplní si rozinky na určený počet. Každá skupinka má svého anděla, proto doporučuji si někoho na tento post přivést. Pokud nebudete mít, tak se musíte střídat, takže jeden člověk ze skupiny nebude bojovat.