Inspirace

Systém rozdělování životů před bitvou:

KŘIŽÁCI
Základ 2 životy (jednoduchý černo/červenobílý varkoč, pásek)
+ 1 za rozlišovací prvky (zakryté moderní prvky, přírodní materiál, varkoč s křížem)
+ 1 za reálnou zbroj sedící ke kostýmu nebo celkový fakt luxusní vzhled

SARACÉNI
Základ 2 životy (jednoduchá tunika)
+ 1 za rozlišovací prvky (zakryté moderní prvky, přírodní materiál, turban, muslimský hábit)
+ 1 za reálnou zbroj sedící ke kostýmu nebo celkový fakt luxusní vzhled

KŘIŽÁCI
SARACÉNI

 

KŘIŽÁCI
Křesťanští rytíři a bojovníci ze všech koutů Evropy bojující ve znamení kříže. Vede je anglický král Richard Lví Srdce.
Oděv křižáka je jednoduchý, ať s kroužkovkou nebo bez ní, vrchní vrstva byla vždy varkoč po kolena s křížem. Nejznámější je černý nebo bílý, ale mohou být i jiné barvy. Absolutní minimum křižáka je prostě varkoč (zjednodušeně sešitý obdélník látky s dírou pro hlavu) a ten snad zvládne každý 😉

SARACÉNI
Muslimští bojovníci v čele se samotným Saladinem. Tady si můžete vyhrát s barvami i s celkovým zjevem. Poznávací znaky každého Saracéna jsou např. široké kalhoty, dlouhý hábit až po zem, či po kolena, s kusem látky kolem pasu, ale hlavní je turban!(návodů jak jej uvázat jen z pruhu látky je spousta, např. ZDE.Zbroj kroužková nebo šupinová, helma s turbanem.

 

 

NÁMEZDNÍ ŽOLDÁCI
Jednotliví bojovníci, kteří se rozhodli vydat se do Svaté země a vydělat si peníze tím, že si nechají platit za služby svého meče – ať už u křižáků či saracénů. Na bitvě slouží k dorovnávání stran po registraci, aby se předešlo početní či silové nevyváženosti armád. Takže pokud se chcete nechat překvapit za koho budete bojovat volte tuhle stranu. Žoldáci mají neutrální kostým bojovníka použitelný za obě strany (např. halena, prošívka, neutrální barvy černá/hnědá, bez rozlišovacích prvků + kus látky na turban, kdyby jste nakonec byli saracéni.

!! POZOR !! POZOR !!
Letos stejně jako minulý rok bude před bitvou probíhat soutěž o nejlepší kostým za lákavé ceny! Kromě hmotné ceny vám bude odměnou bouřlivý potlesk, andělský chvalozpěv na vaše jméno a věčná sláva. Tak hurá do šití!!

Při tvorbě kostýmů nezapomeňte, že v jednoduchosti je krása. I s jednoduchým, ale celkově dobře vypadajícím kostýmem můžete překvapit.
Nezapomeňte, že boty jsou také kostým. Každý historické boty nemá, takže postačí např. kanady, pohorky černé, hnědé barvy nebo boty překryjte kusem látky – onuce (prostě kus hadru omotaný nějakými pruhy látky či kůže).
Vřele doporučuji rukavice pro ty, co rádi kryjí rány svých nepřátel svými prsty! Né lyžařské, nejlépe kožené – maminky rády propůjčí své zimní kožené zdobené co nosívají do divadla.
Jekorové a podobné umělé napodobeniny zbroje a helmic, pokud nevypadají fakt božsky, jsou spíše rušivý moderní prvek.
Kdo by chtěl nasát inspiraci z předešlé již památeční Bitvy o Jeruzalém z r. 2012 tak ZDE

Inspirace jinde na internetu:

Zbraně

Oděv

Videa a fotky z předešlých námi pořádaných bitev v sekci: Minulé ročníky na starých stránkách

Když budete potřebovat s čímkoli poradit, nebojte se zeptat buď na FB,nebo napsat přímo na mail uvedený v sekci „kontakt“.